Інформаційний відділ Первомайської міськради став першим офіційним джерелом, через яке дезінформація про «ліхтарики з вибухівкою» потрапила в українські ЗМІ.
Про це в своїй статті пише «Харківський антикорупційний центр».
Повідомляється, що ще 3 березня один із місцевих російських телеграм-каналів, що працює у Запорізькій області, зробив допис, звинувативши ЗСУ у використанні ліхтариків для маскування вибухівки. В українському медіаполі новина про ліхтарики з вибухівкою (але виготовлені проросійськими елементами) з’явилася з посиланням на міського голову Первомайська Миколу Бакшеєва. Ілюстрація при цьому використовувалась та сама, що й у російських телеграм-каналів. Інтернет-ресурси Миколи Бакшеєва опублікували пост про ці ліхтарики з вибухівкою 6 березня о 19:30 з посиланням на ЗСУ. Але на сторінках ЗСУ цієї інформації не було.
Далі інформація поширюється, повідомлення підхоплюють українські медіа. А далі вже інформація розлітається не лише загальнонаціональними медіа. Про «знайдені ліхтарики» повідомляють навіть селищні ради під Києвом.
У коменатарі ХАЦ Микола Бакшеєв розповів, як до його Телеграм-каналу потрапила інформація про небезпечні ліхтарики.
«Хтось із батьків, який служить у Збройних Силах, закинув це у шкільні чати міста. Його розтягнули, і воно потрапило в наш інформаційний відділ. Інформаційний відділ зробив публікацію. У місті таких випадків не було, ми зробили примітку. Але й сама наша публікація не містила інформацію, що це відбувалось у нашому місті», – зазначив Бакшеєв.
На зараз інформаційний відділ мерії зробив офіційне спростування.
У міськраді зазначили, що після надходження повідомлень із соціальних мереж «виглядало доцільним попередити городян про небезпеку для дітей брати до рук будь-які невідомі предмети! Але інформація про те, що ліхтарики з вибухівкою розкидані по нашій громаді, наша публікація не містила. Вона зʼявилася при перепублікації на інших ресурсах із посиланням на нас».
Підписуйтесь на нас Viber
Варто зазначити, що нерідко дезінформацію в батьківські чати закидують спеціально з приміткою «джерело – родич з ЗСУ». Джерелом дезінформації також стає контент, який українці беруть у російських пабліках та поширюють через своє коло спілкування.
Слобожанка
Фото: Screen Facebook