У Первомайській громаді розпорядженням міського голови Миколи Бакшеєва затверджено склад робочої групи, яка займатиметься оцінюванням корупційних ризиків у діяльності місцевої влади.
Головою групи антикорупціонерів призначено міського голову Миколу Бакшеєва, його заступником – першого заступника міського голови Антона Орєхова. До складу групи також увійшли ще троє заступників міського голови, начальники відділів виконкому, головні спеціалісти відділів, керівники підприємств, депутати міськради, представники молодіжних громадських організацій, а також журналістка інтернет-видання «Слобожанка».
Метою робочої групи є створення Програми оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів місцевого самоврядування. Програму для мінімізації корупції у своїх власних лавах учасники групи повинні будуть створити та оприлюднити наприкінці літа.
Процес стартував із вивчення теоретичної бази. 18 червня експертами ГО «Фундація інституційного розвитку» було проведено 4-годинний онлайн-тренінг, на якому членів робочої групи ознайомили з основами методології, пояснили різницю між поняттями «корупційний ризик» та «джерело корупційного ризику» та розповіли про можливі заходи впливу. Наприклад, експертка Юлія Ломжець повідомила, що під час проведення конкурсу між претендентами на вакантні посади у деяких органах може проводитись відеофіксація процесу, а іноді навіть пряма трансляція до Інтернету для всіх бажаючих.
На завершення тренінгу журналістка «Слобожанки» Олена Чорнобай поставила спікерам тренінгу питання щодо механізму практичного впровадження майбутньої Програми в реальність:
– А якщо Програма оцінювання корупційних ризиків буде розроблена, опублікована на сайті міськради – і далі все. Тобто Програма існуватиме сама по собі, а діяльність посадовців – сама по собі, незважаючи на цю Програму і навіть урозріз із нею? Інакше кажучи, як змусити посадовців її виконувати?
– Ну, по-перше, я проти того, щоби когось змушувати щось робити, – відповів експерт Андрій Преподобний. – Ми ж з вами говорили про роль керівника групи, який своїм прикладом та авторитетом має впливати на імплементацію заходів. По-друге, якщо учасниками групи буде витрачено час та зусилля для створення Програми, вони повинні бути безпосередньо зацікавлені в її реалізації. Якщо щось не виконується – треба вживати заходів, наприклад, прописувати це у посадових інстуркціях… А що робити, якщо людина не хоче робити? Приймати рішення щодо цієї людини.
Підписуйтесь на нас у Telegram
Нагадаємо, раніше повідомлялося про формування робочої групи антикорупціонерів – «Бджоли проти меду: міськрада та виконком оцінять корупційні ризики у своїй власній діяльності».
Слобожанка
Фото: t.me/MykolaBaksheev