Командування військової частини 3033 Нацгвардії України майже два роки не може достукатися до керівництва Златопільської громади та Грушинського старостату з питання присвоєння однієї з вулиць села імені загиблого героя Віктора Толстого.
Про це під час чергової сесії Златопільської міськради повідомив депутат Віктор Намчук, отримавши відповідне звернення матері Віктора Толстого.
Додані до зверненя копії документів свідчать, що перше клопотання від військової частини про увічнення пам’яти героя через назву вулиці надійшло до златопільського міського голови Миколи Бакшеєва у липні 2023 року. Друге клопотання надійшло у квітні 2024 року.
Після цього міським головою був направлений запит до Українського інституту національної пам’яті. У отриманій відповіді зазначалось наступне: «Інститут не наділений повноваженнями впливати на рішення органів місцевого самоврядування щодо формування топонімічного простору населеного пункту».
Також, на думку Інституту всі дії з меморіалізації російсько-української війни зокрема мають спиратися на такі принципи:
• Принцип широкої залученості, бо увічнення пам’яти про війну має стати справою всього суспільства або принаймні більшої його частини.
• Принцип публічності та ясності, тобто всі проєкти стосовно пам’яти про події війни мають бути зрозумілими, гласними, доступними для участі всіх зацікавлених сторін, експертів та широко прокомунікованими з громадою.
Отримавши цю відповідь, златопільський міський голова вирішив на черговій сесії у лютому 2025 року провести закрите обговорення питання виключно з депутатами міськради, для чього представників ЗМІ та інших присутніх попросили залишити зал засідань.
Тоді, у процесі обговорення, депутати запропонували працівникам апарату розробити спеціальне Положення про увічнення пам’яти героїв через топонімічні назви. Однак, через місяць після цього, зібравшись на сесію у березні, депутати не побачили цього Положення у Порядку денному.
Тому Віктор Намчук на початку засідання взяв слово та висловив обурення з цього приводу.
– Подумайте тільки: з 23-го року мати загиблого б’ється, але отримує лише відписки! – зазначив він. – Військова частина вже два рази надсилала клопотання! Чому за цілий місяць не можна було вже хоча б розробити це Положення? Ви тут по кабінетах сидите, половина з яких мала б сидіти в окопах, так майте совість!
– Ці питання «з кондачка» не вирішуються, – відповів мер. – Ми питання вивчаємо. Але поки що не можемо знайти зразок такого Положення, щоб взяти за основу.
Тоді Віктор Намчук запропонував розпочати процес по назві вулиці на честь Віктора Толстого вже зараз, до розробки Положення, у зв’язку з тим, що конкретно це питання постало дуже давно і його розгляд вже дуже сильно затягнувся.
У відповідь міський голова вже традиційно звинуватив депутата у популізмі та політичному піарі. «Бо вибори на носі», – додав мер загадкову репліку.
Тим часом з міста подав голос староста з Грушино Олександр Гавшин, який через нецензурну лексику вибухнув образами та погрозами на адресу Віктора Намчука.
Після емоційного обговорення проблеми було ухвалено рішення перенести її розгляд до найближчого часу.
Підписуйтесь на нас у Telegram
Раніше повідомлялось, що молодшего сержанта Віктора Толстого, який загинув на фронті, посмертно нагороджено орденом «За мужність».
Слобожанка
Фото: mayday.com.ua