
У Златопольській громаді Харківської області можуть закрити пологовий будинок.
Чутки та розмови про це вже деякий час циркулювали у соцмережах, але офіційну інформацію з цього приводу златопільський міський голова Микола Бакшеєв надав тільки 31.05.2026. Він повідомив, що договір у рамках програми “Медична допомога під час пологів” між Національною службою здоров’я та місцевою лікарнею діє до 1 липня. Це означає, що НСЗУ не фінансуватиме цю медичну послугу.
Як стверджує міський голова, приймати пологи у місцевій лікарні збитково через те, що кількість пологів невелика. За перший квартал 2026 року у пологовому відділенні місцевої лікарні народилося 16 дітей. Станом на кінець травня – 33. За такої невисокої народжуваності, вважає Микола Бакшеєв, діяльність пологового відділення економічно невигідна. За його даними, витрати на одні пологи у Златопольській громаді – 90 тис. грн., а НСЗУ оплачувала 15 тис. грн.
Микола Бакшеєв заявив, що місцева влада шукатиме варіанти збереження пологового відділення. Але, за його оцінкою, через деякий час закриття пологового відділення неминуче, якщо народжуваність не зросте і у відділенні не прийматимуть більше 200 пологів на рік.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Підписуйтесь на нас у Telegram
Нагадаємо, у червні 2019 року в місті Первомайському (нині – Златопіль) відкрили оновлений пологовий будинок.
Слобожанка
Фото: архів mayday.com.ua
Відео: t.me/MykolaBaksheev
