На військовозобов’язаних жінок, які після 1 жовтня мають стати на облік, будуть застосовуватися ті сами обмеження, що й на чоловіків.
Цю інформацію у коментарі “Суспільному” підтвердив юрист Міноборони Володимир Смілка.
За його словами, до кінця 2022 року держава не застосовуватиме санкції відносно жінок, які порушують законодавство та ігнорують постановку на військовий облік.
Однак, як попередив Смілка, військовозобов’язаних українок стосуватимуться ті самі обмеження, що й чоловіків. Після 1 жовтня жінки, які мають якусь з 14-ти відповідних спеціальностей, не зможуть виїжджати за межі України під час дії воєнного стану.
“Так як ми наближаємося до стандартів НАТО, ми ідемо до них не тільки у зброї, але і в обліку військовому. Цей облік однаковий як для жінок, так і для чоловіків. Вони збирають необхідні документи і звертаються до керівника свого підприємства, направляються у територіальні центри комплектування”, – продовжив представник Міноборони у спілкуванні із журналістами.
Для того, щоб стати на військовий облік, жінкам необхідно звернутися до центру комплектування із паспортом, ідентифікаційним номером, свідоцтвом про шлюб та народження дітей, дипломом, довідкою з місця роботи із зазначенням спеціальності.
“Кожна жінка, яка закінчує навчальний заклад за відповідною спеціальністю, здобула якийсь фах. За цим фахом, якщо він передбачений в наказі, вона зобов’язана з’явитися в територіальний центр комплектування для взяття на облік. Якщо жінка працює за таким фахом, але не має відповідної освіти, вона також може направлятися роботодавцем на військовий облік”, – продовжив Смілка та додав, що Міністерство оборони найближчим часом може запропонувати законодавчі зміни щодо створення можливої медкомісії для жінок.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Разом з тим, заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила: Міністерство оборони України робить усе можливе для того, щоб з 1 жовтня ніякої обов’язкової постановки на облік жінок, професії яких є у переліку військово-облікових спеціальностей, не було.
“Не відповідає дійсності те, що начебто з 1 жовтня жінки, професії яких є у переліку військово-облікових спеціальностей – що вони обов’язково повинні будуть стати на облік. Річ у тім, що цю норму було відстрочено на рік, ви пам’ятаєте, що минулої осені набули чинності певні норми закону. Станом на сьогодні ситуація така: поки що до 1 жовтня це відстрочка, вона взагалі не діє, а до 1 жовтня вже є напрацювання, і ми робимо все можливе для того, щоб з 1 жовтня ніякої обов’язкової постановки на облік не було”, – сказала Маляр в ефірі національного телемарафону.
Підписуйтесь на нас у Telegram
Водночас вона нагадала, що є певна низка спеціальностей, які були обов’язковими для постановки на облік.
“Зараз Генштаб має потребу в таких спеціальностях, це невеликий перелік. Генштаб називав публічно три спеціальності: медичні, кухарські, радіоелектроніка. Щодо інших – ми говоримо про необхідність добровільної постановки на облік. Що це означає? Що жінки, які хочуть, які мотивовані, мають право все-таки ставати на облік, ми не повинні їх цього позбавляти”, – пояснила заступниця міністра.
Слобожанка
Фото: glavnoe.in.ua