Через загрозу чергового наступу російських загарбників у Харківській області почали активніше видавати повістки до територіальних центрів комплектування. Відповідно до діючого законодавства повістки в Україні можуть вручати будь де, але вона має відповідати кількома параметрам.
Як інформує ТСН з посиланням на голову Київської міської військової адміністрації Сергія Попка, повістка повинна містити наступну інформацію:
• підпис керівника територіального центру комплектування та соцпідтримки;
• мокра печатка;
• дата вручення;
• адреса військового комісаріату;
• час, коли треба з’явитися.
Повістки можуть вручати:
• органи місцевого самоврядування,
• керівники підприємств, установ, організацій, зокрема закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності своїм працівникам та студентам,
• власники будинків особам, які там проживають,
• безпосередньо посадові особи районного (міського) військового комісаріату.
Юристка Вікторія Тютюнникова вважає, що повістку можуть заповнювати перед врученням. Це буде законно. Але в тому разі, якщо це робиться у присутності голови ТЦК, від імені якого вручається повістка, або якщо він це робить особисто. Військовозобов’язаний отримує повістку, а у представника ТЦК залишається «корінець» та бланк із підписом про отримання повістки.
Вручати повістки можуть всім військовозобов’язаним чоловікам та жінкам віком від 18 до 60 років. Військовозобов’язані мають носити військово-обліковий документ, навіть якщо просто вийшли на вулицю чи супермаркет. Під мобілізацію не підпадають призовники, але вони повинні мати при собі приписне свідчення.
Крім того є ще один важливий момент. Валківська міська рада звернулася до мешканців із проханням не брати повістки у людей, які одягнені не по формі.
Зокрема, не можна брати документи про призов із рук начебто працівників військкомату, у яких на обличчі є балаклава. Особа, якій хочуть вручити повістку, має вимагати зняти аксесуар з обличчя.
“У разі звернення до вас осіб в балаклавах на обличчях з тим, щоб вручити вам повістку, неодмінно вимагайте від них зняти балаклави та пред’явити документи. Зверніть увагу: посадові особи територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишнього райвійськкомату) мають відповідні посвідчення і не вдягають балаклави під час вручення повісток”, – повідомила міськрада.
Підписуйтесь на нас Viber
Нагадаємо, раніше повідомлялося, хто має право на відстрочку та як її отримати.
Слобожанка
Фoтo: 24tv.ua
➦ Продовжується збір коштів на авто для наших хлопців із ЗСУ. Автомобіль необхідний конкретному підрозділу, який зараз захищає наші життя. Машина для них – це шанс вижити!
Кожен ваш донат – безцінний!
➦ Реквізити: Приват 5169 3351 0042 1086 (одержувач ЦПІВТУАТ ГО, у призначенні вказати «благодійна допомога на ЗСУ»).